TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEK A+ A-
06.01.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir Adliyesi'nde bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can için adliyede düzenlenen cenaze törenine katıldı. Saldırının sadece İzmir’e değil, Türkiye’ye yönelik olduğunu belirten Bakan Bozdağ,  “Terörün, teröristlerin sonunu getirene kadar, terör örgütlerini bitirene kadar Türkiye’nin terörle mücadelesi etkin bir şekilde sürecektir” dedi.

Yargı mensupları, adliye çalışanları ve İzmirlilerin yoğun katılımıyla yapılan törene aziz şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlerin özgeçmişi katılımcılarla paylaşıldı. Törende konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ şu açıklamalarda bulundu:

ONLAR, ÜLKE, VATAN VE MİLLET İÇİN ŞEHİT OLDU

“Şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Hem adliyemize hem ülkemize hem de milletimize canları pahasına hizmet eden iki değerli evladımızın mekanları cennet olsun. İnancımıza göre şehitler diridir, ancak biz, onların diriliğini bilemeyiz Rabbim bilir. Rabbim onların şefaatinden bizleri ahirette mahrum etmesin diliyorum. Ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Ateş düştüğü yeri yakar bunu biliyorum. Onlar ülkeleri için, vatanları için, milletleri için şehit oldular, makamların en yükseğine eriştiler.

İZMİRLİLERE DEĞİL, TÜRKİYE’YE YÖNELİK SALDIRIDIR

Saygıdeğer İzmirliler kıymetli adliye çalışanları ve emniyet çalışanları, değerli misafirler, bu saldırı sadece İzmir Adalet Sarayı’na, Adalet Sarayı’nda görev yapan hakimlere, savcılara, adli personele, onları koruyan polisimize ve İzmirlilere değil Türkiye’ye yönelik saldırıdır aynı zamanda. Türkiye’nin birliğine, beraberliğine, kardeşlik hukukuna yönelik bir saldırıdır. Bu saldırı Türkiye’nin terörle mücadelesine asla zarar vermeyecektir. Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da terörle en etkin şekilde mücadele etmeye devam edecektir. Terörün sonunu getirene kadar, teröristlerin sonunu getirene kadar, terör örgütlerini bitirene kadar Türkiye’nin terörle mücadelesi etkin bir şekilde sürecektir. Bu saldırıları yapanlar, yaptıranlar ve onları kullanan arkasındaki karanlık güçler eğer 'Bunları yaparsak Türkiye’nin terörle mücadelesi zaafa uğrar, Türkiye bizim dediğimiz çizgiye gelir’ hesabı yapıyorlarsa boşuna aldanıyorlar.

Türkiye bin yıldır bu topraklarda, binlerce yıl da yine bu topraklarda var olma, güçlü olma, hür ve bağımsız olma, huzur ve barış içinde yaşamak için mücadelesine daha da fazlalaştırarak devam edecektir. Ben tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun mekanları cennet olsun”

Törene Adalet Bakanlığı Müstaşarı Kenan İpek, HSYK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, HSYK 1. Daire Başkanı Halil Koç da katıldı. 

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←