ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ONUR ŞÜKRÜ ÖZLER, GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI A+ A-
04.02.2020

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İdlib’de rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler’in cenaze törenine katıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler’in (22) Gaziantep’te düzenlenen cenaze törenine katıldı. Hatay'da yapılan tören sonrası cenazesi memleketi Gaziantep'e getirilen 2 yıllık Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler, için öğle vakti Nakıboğlu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile birlikte Gaziantep Valisi Davut Gül, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Parti, CHP ve MHP milletvekilleri, bürokratlar, askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, oğlunun fotoğrafına bakarak gözyaşı döken şehidin babası Uğur Özler'i teselli etti.

Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik'in kıldırdığı cenaze namazının ardından bekar olan Özler'in cenazesi, askerler tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı.

Şehit Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler’in cenazesi, götürüldüğü Asri Mezarlık'taki şehitliğe defnedildi.

ŞEHİT UZMAN ONBAŞI UĞUR KURT’UN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İdlib'te rejim güçlerinin saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Uğur Kurt'un ailesine de taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Bakan Gül, Kurt ailesinin Mimar Sinan Mahallesi'ndeki evini de ziyaret etti. Burada aileye başsağlığı dileklerini ileten Gül, şehidin babası Abdurrahman, annesi Döndü, eşi Emine, ağabeyi Erhan ve diğer aile fertleriyle yakından ilgilendi.

 

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←