İŞYURTLARI ÜRÜN VE EL SANATLARI FUARI MANİSA`DA KAPILARINI AÇTI A+ A-
26.06.2019

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından gelenekselleştirilen İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı bu yıl ikinci kez kapılarını Manisa’da açtı.

Adalet Bakan Yardıcısı Cengiz Öner tarafından açılışı yapılan fuarda, 62 farklı ceza infaz kurumu bünyesinde hükümlü ve tutuklular tarafından üretimi yapılan ürünler sergilenerek satışa sunuldu. Fuar açılışında bir konuşma yapan Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner, “Evet, ceza infaz kurumları suç işleyen kişilerin cezalarını çektikleri kurumlardır ama cezaevi anlayışı son yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de değişti. 1997 yılında oluşturulan İşyurtları Kurumu tarafından gerçekleştirilen mesleki eğitim çalışmaları, hükümlülerin toplumsal hayata tutunarak sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlamaktadır.” dedi.

İŞYURTLARINDA HER YIL YAKLAŞIK 52 BİN HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU ÇALIŞIYOR

İşyurtlarında verilen eğitimlerin önemine dikkat çeken Bakan Yardımcısı Öner konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Meslek edindirme çalışmalarımız sayesinde işyurtlarında çalışarak kendilerine verilen teorik bilgileri pratiğe dönüştüren hükümlü ve tutuklularımız, bu eğitimler sayesinde ekip çalışması ve zaman yönetimi becerilerini de geliştirmektedirler. Bu anlamda İşyurtları Kurumu, el sanatlarımızın nesilden nesile aktarılmasını sağlama konusunda da önemli bir köprü görevi üstlenmiştir. Şu an sayısı 303’e ulaşan işyurtlarında her yıl yaklaşık olarak 52.000 hükümlü ve tutuklu çalışmaktadır. Yapılan faaliyetler ile hem hükümlü ve tutuklularımızın meslek edinmesi hem de elde ettikleri kazançla temel ihtiyaçlarını gidermesi sağlanmaktadır.”

63 ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüğünde üretilen ürünlerin sergilendiği ve yaklaşık 210 personelin görev yaptığı fuar 25-30 Haziran 2019 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

   

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←