FOÇA CEZAEVİNE 9 YENİ İŞ KOLU İÇİN TESİS A+ A-
25.06.2019

Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunda 9 yeni iş kolunda eğitim ve üretim yapacak atölye ve tesislerin açılışı Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner’in katılımıyla yapıldı.

Tutuklu ve hükümlülerin meslek ve sanat öğrenmeleri amacıyla 53 alanda eğitim ve üretim faaliyeti sürdürülen Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunda 9 yeni alan için atölye ve tesis açıldı. 950 hükümlünün katıldığı eğitim ve üretim faaliyetleri, yeni yatırımlarla genişledi.

52 BİNDEN FAZLA HÜKÜMLÜ MESLEKİ EĞİTİM ALIYOR

Açılış töreninde bir konuşma yapan Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner, Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunun diğer kurumlara örnek gösterilen bir kurum haline geldiğini söyledi. Bakanlık olarak insan ve insani yaklaşım düşüncesini temel aldıklarını vurgulayan Öner, şöyle konuştu:

“Temel amacımız suç işleyen kişilerin topluma kazandırılmasıyla yeniden suç işlenmesini önlemektir. Ceza infaz sistemimizi modernleştirirken aynı zamanda insani standartları da yükselttik. Sistemi baştan sona yeniledik. Modern ceza infaz sistemi suçluların sadece özgürlüklerinin kısıtlaması değil aynı zamanda ceza infaz sonrasına hazırlanmasını da içeriyor. Ülke genelinde 303 iş yurdu müdürlüğünde yaklaşık 180 iş kolunda 52 binden fazla hükümlü ve tutuklu mesleki eğitim almaktadır.”

BİYOGAZ TESİSİ ENERJİ İHTİYACININ YÜZDE 60’INI KARŞILAYACAK

Foça Açık Ceza İnfaz Kurumunda açılışı yapılan tesis ve atölyelerse şunlar: reklam ve tabela, metal işleme, döşeme, mobilya, tarım, yumurta tavukçuluğu, zeytin işleme, damızlık süt sığırcılığı atölyeleri ve biyogaz enerji tesisi.

Açılışı yapılan biyogaz enerji tesisinde, günlük 75 ton gübrenin işlenmesiyle kurumun aylık elektrik giderinin yüzde 60'ına karşılık gelen saatte 350 kilovat elektrik üretimi ile 425 kilovat ısı enerjisi üretimi hedefleniyor.

Açılışın ardından Bakan Yardımcısı Öner ve beraberindeki heyet Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat Yılmaz’dan tesisler hakkında bilgi aldı.

    

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←