CEZAEVLERİNDEN DOĞAN MARKALAR BEĞENİYE SUNULDU A+ A-
09.03.2017

Türkiye’deki 51 cezaevindeki atölyelerde hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ürün ve el sanatları malzemeleri Antalya’da düzenlenen fuarla beğeniye sunuldu. Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından bu yıl 5. düzenlenen ‘İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı’ bugün açıldı.

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda fuarda 51 cezaevinde açılan atölye ve tesislerde meslek öğrenmek amacıyla üretime katılan hükümlü ve tutukluların yaptığı gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergileniyor ve satışa sunuldu. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı’nın da katılacağı fuarda eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek, ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılacak.

Çalışmalar kapsamında hükümlü ve tutukluların ürettiği ürünler vatandaşların beğenisine sunulması, ceza infaz kurumlarında gerçekleştirilen temel eğitim ve mesleki eğitim çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirilmesi ve ilgili kurumlarla sürdürülen işbirliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Fuar açılışına Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal Uçar, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, kent protokolünden temsilciler, yargı mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Fuar, 16 Mart’ta kadar ziyarete açık kalacak.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←