BOZDAĞ, AVRUPA KONSEYİ KOMİTESİNE HİTAP ETTİ, AİHM BAŞKANI RAİMONDİ İLE GÖRÜŞTÜ A+ A-
02.03.2017

Fransa’nın Strazburg kentinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi daimi temsilcilerine hitap etti. 

OHAL İNCELEME KOMİSYONUNU ANLATTI

Bozdağ, Strazburg ziyareti kapsamına Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi toplantısına katıldı. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda Bozdağ, yaklaşık yarım saat süren bir konuşma yaptı. Bozdağ, konuşmasında Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu işleyişini anlattı. Bozdağ komite üyelerinin sorularını da yanıtladı. 

AHİM BAŞKANI RAİMONDİ İLE GÖRÜŞME 

Adalet Bakanı Bozdağ, Strazburg ziyareti kapsamında ayrıca Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Guido Raimondi ile görüştü. AİHM binasında gazetecilerin görüntü almasının ardından basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.
Bozdağ'a etkinlikler süresince Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Yüksek Müşavir Bilal Çetin, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkileri Genel Müdürü Harun Mert, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ile İnsan Hakları Daire Başkanı Hacı Ali Açıkgül de eşlik etti.

   

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←