BAKAN GÜL, “YARGI REFORMUNU HAYATA GEÇİRMEK TEMEL HEDEFİMİZDİR” A+ A-
26.07.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Güven veren ve erişilebilir adalet anlayışıyla hazırlanan reformu hayata geçirmek temel hedefimizdir” dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Türkiye Barolar Birliği yönetimi ile Ankara Hakimevinde bir araya geldi. Yargı reformuyla ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını dile getiren Bakan Gül, “Tüm paydaşlarımızla reformun genişletilmesi konusunda hemfikiriz. “Güven veren ve erişilebilir adalet” anlayışıyla hazırlanan reformu hayata geçirmek temel hedefimizdir.” ifadelerini kullandı.

Görüşme sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu TBMM'nin tatile girmesi nedeniyle Yargı Reformu paketinin yetişmediğini belirterek, “Sayın Bakanımızın önayak olmasıyla inşallah bu paketi Ekim ayında çok daha kapsamlı hale getirerek, Meclis'ten çıkmasını bekliyoruz. Türkiye'nin önünü açacak hukuk devletini güçlendirecek, tüm dünyaya demokrasimizin gücü konusunda en pozitif mesajı verecek ilk paketin Meclisimiz açıldığında ilk gündem maddesi olması için geniş bir mutabakatın bulunduğu özellikle ifade edildi.” dedi.

Feyzioğlu şu değerlendirmelerde bulundu:

“Dünyada, 'Türkiye bu konuda ciddi değildir, oyalama taktiği içindedir, hukuk devletini güçlendirme niyeti yoktur, demokrasiden sapmıştır' diyenlere tokat gibi cevap olacaktır. Hukuk devletini güçlendirmeyi düşünmeyen bir devlet, niçin bir buçuk senedir on binlerce kişinin emek harcadığı bir reform paketi hazırlama işine girişsin ki? Burada bir samimiyet vardır.”

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←