BAKAN GÜL: TERÖRLE MÜCADELEDE DE, VATANDAŞA HİZMETTE DE DURMAK YOK A+ A-
31.01.2018

Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı araç sicil ve tescil işlemlerinin tamamını düzenlenen törenle Türkiye Noterler Birliği’ne devretti. Törende konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Vatandaşlarımızın huzurunu bozmak isteyenlere karşı köklü bir mücadeleyi ortaya koymaktayız” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Anıttepe Yerleşkesi’nde düzenlenen Araç Sicil ve Tescil İşlemlerinin Türkiye Noterler Birliğine Devir Töreninde konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni düzenlemeye ilişkin yönetmeliğin bugün Resmi Gazete'de yayımlandığını kaydetti. Gül, hükümetin eylem planında yer alan bir uygulamayı daha vatandaşların hizmetine sunmaktan memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Tüm reform ve çalışmaların yargıya, emniyet teşkilatına ve vatandaşa katkısı düşünülerek yapıldığını vurgulayan Bakan Gül, araç sicil ve tescil işlemlerinin yeni düzenlemeyle noterlerde yapılacağını, ruhsatların vatandaşlara noterler tarafından verileceğini söyledi.

Adalet Bakanı Gül, yeni uygulamayla vatandaşların işlemlerinin hızlı şekilde yerine getirileceğini ve emniyetin iş yükünün de azalacağını bildirdi. Noterlerin bin 931 yerde hizmet verdiğine dikkati çeken Gül, noterlik müessesinin esasının, toplumsal uzlaşı kültürünü ortaya koymak olduğunun altını çizdi. Her konunun yargının önüne gelmesinin farklı sorunlara yol açtığına işaret eden Gül, Adalet Bakanlığının, idari işlem niteliğindeki işlemlerin yargının sahasından çıkarılmasına yönelik alternatif çözüm yollarına ilişkin çalışmalar yaptığını dile getirdi.

Zeytin Dalı Harekatı’nın önemini anlatan Adalet Bakanı Gül vatandaşların huzurlu bir ortamda yaşamaları için her türlü mücadelenin devem edeceğini vurgulayarak, "Vatandaşlarımızın huzurunu bozmak isteyenlere karşı köklü bir mücadeleyi ortaya koymaktayız. Bugün güvenlik güçlerimizle, yargı mensuplarımızla, devletimizin her birimiyle ülkemizdeki bütün vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği için çalışmalarımızı büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ ve diğer bütün terör örgütleriyle mücadele verirken bir amacımız var, o da ülkemizin birliği, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenidir. Hem Zeytin Dalı Harekatı'nı yapar, teröristle mücadele ederiz hem de vatandaşlarımızın huzuru ve rahatlığı için neler yapmamız gerekirse o adımları atarız." diye konuştu.

Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahaddin Menteş, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve Türkiye Noterler Birliği Başkanı Yunus Tutar katıldı. 

     

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←