BAKAN GÜL: TERÖRİSTLERİN HEPSİNİ SÜPÜRECEĞİZ A+ A-
08.02.2018

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan’ın Kilis’teki cenaze törenine katıldı. Bakan Gül, aynı harekât kapsamında yaralanan askerler ile yakınlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kilis’in Polateli ilçesine bağlı Yılanca köyündeki camide düzenlenen törene, şehidin babası Hanifi, annesi Gülizar Doğan ile kardeşlerinin yanı sıra Adalet Bakanı Gül, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor ile şehit yakınları ve diğer ilgililer ile köylüler katıldı.  

Şehit Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan'ın cenazesi, törenin ardından Yılanca köyü mezarlığında defnedildi.

YARALI ASKER, VATANDAŞ VE YAKINLARINA ZİYARET

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanarak Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi altına alınan askerler ile yakınlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep'te GAÜN'de tedavileri süren gaziler Ekrem Kabakçı, Yasin Yalçın, Seyit Yüzgeç ve Mustafa Karaoğlu ile Kilis'e yapılan roketli saldırıda yaralanan vatandaşlardan Mustafa Kara'yı ziyaret eden Adalet Bakan Gül, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve Hastane Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin'den yaralı askerlerin durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Gül, Mustafa Kara'yı ziyaretinde geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Onların Kilis'e yani sizlere zarar vermeden inşallah hepsi oradan süpürülecek. Teröristlerle mücadele sürüyor. Reyhanlı ve Kilis dahil olmak üzere oradaki vatandaşlarımıza zarar vermemeleri için mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi. 

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←