BAKAN GÜL: İSTİKRARIN KALICI HALE GELMESİNİN ADI 24 HAZİRAN SEÇİMLERİ OLACAK A+ A-
21.04.2018

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "İstikrarın kalıcı hale gelmesinin adı 24 Haziran seçimleri olacak. Vesayetin sandığa gömüldüğü, milletin istikrarının kalıcı hale geleceği günün adı 24 Haziran olacak." dedi.

Bakan Gül, Gaziantep'e metro konforunda banliyö hizmeti verecek GAZİRAY'ın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, projenin ulaşımda çok büyük tasarruflar sağlayacağını, 24 Haziran seçimlerinde istikrarı kalıcı hale getirmek istediklerini belirterek, "Biz bu büyük projeleri yaparken petrol, doğalgaz, doğal kaynak mı bulduk? Hayır. Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki hükümetlerle gerçekleştirdik." diye konuştu.

2023, 2053 HEDEFLERİMİZ VAR              

24 Haziran seçimleri ile istikrarın kalıcı hale geleceğini vurgulayan Bakan Gül, şöyle konuştu:

"Uçağın önü havaya kalktı. Bu uçağı millet havaya kaldıracak. Milletimiz süper lige, yeni bir aşmaya kalkmış olacak. 2023, 2053 hedeflerimiz var. Ana muhalefetin vizyonu, hedefi yok. Milletimiz sayesinde bu hedefleri başaracağız. Ben buradan yargı mensuplarına da adalet çerçevesinde yapmış oldukları yargılamalar için teşekkür ederim. GAZİRAY, gazi şehrimize hayırlı, uğurlu olsun." 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın da katıldığı törende konuşmaların ardından, GAZİRAY'ın temeli atıldı. 

GÜNLÜK 358 BİN YOLCUYA HİZMET VERECEK

Yüksek hızlı tren, konvansiyonel tren ve banliyö işletmeciliği için yeterli trafik kapasitesi oluşturmayı amaçlayan proje kapsamında Başpınar-Gaziantep-Oduncular arasında sinyalli ve elektrikli yeni demir yolu inşa edilecek. Projesi kapsamında 2 banliyö hattı ve 2 hızlı tren hattı olmak üzere 25,5 kilometrelik güzergaha, toplamda 112 kilometre yeni demir yolu yapılacak. Gaziantep gar sahası şehir içi ulaşımla entegre hale getirilerek transfer merkezine dönüştürülecek. Başpınar-Oduncular arasındaki seyahat süresini 30 dakikaya düşürecek olan GAZİRAY, 5 dakikada bir işletilecek trenlerle günlük 358 bin yolcuya hizmet verecek.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←