BAKAN GÜL HAKİM VE SAVCI ADAYLARIYLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ A+ A-
29.05.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Akademisi’nde meslek öncesi eğitimleri devam eden hâkim ve savcı adaylarıyla iftar programında bir araya geldi.

Ankara Hakimevi’nde düzenlenen program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda bir konuşma yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, konuşmasında adaletin önemine dikkat çekerek, “Adalet teşkilatına bu onurlu mesleğe karar veren siz değerli arkadaşlarım demek ki kainatın ve yeryüzünün, gökyüzünün ayakta tuttuğu temel adalet için kendinizi özveriyle, büyük bir fedakarlıkla gerçekten bu mesleğe adadınız. Öncelikle sizi tebrik ediyorum çünkü dünya adalet üzere durur ve adalet insanlığın ve devletimizin temel hedefidir ve varoluş sebebidir. Hem inancımız, hem tarihimiz bize bunu öğretiyor. Sizin gibi çok değerli arkadaşlarımızı bu duygu ile kendilerini bu mesleğe adaması bizim için büyük bir onur.” dedi.

HİÇBİR ŞEY SİZİ BAĞIMSIZLIĞINIZDAN VE TARAFSIZLIĞINIZDAN AYIRMASIN

Genç hakim ve savcı adaylarına tavsiyelerde bulunan Bakan Gül sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hepiniz Anadolu’nun o büyüklüğünü, o yüceliğini, enginliğini buraya taşıdınız ve kürsülerde milletimizin beklediği adaleti siz tesis edeceksiniz. Ve sakın ola o kürsüye cübbenizi giyindiğinizde hiçbir şey bağımsızlığınızdan, tarafsızlığınızdan sizi uzaklaştırmasın. Ve tüm yanınıza gelen kişilerin bir hakka ulaşmak için feryat içerisinde olduğunu da asla unutmayın. Asla size yapılmasını istemediğiniz bir şeyi kapınıza gelenlere göstermeyin. Bir hak için gelen kişiye savcılarımızın, hakimlerimizin yaptığı davranış, devletin yaptığı davranıştır. Bakanlığın, hakimlik teşkilatının, savcılık teşkilatının yaptığı davranıştır. Bunu da unutmadan inşallah en güzel mesleği icra edeceğinizi inanıyoruz.”

HAKİM VE SAVCILARIN EĞİTİMİ ADALETİN TESİSİ İÇİN ÖNEMLİ

Öğrencilik yılları gibi aday hakim ve savcılık döneminin de unutulmayacağını dile getiren Bakan Gül konuşmasını şu ifadeleri kullandı: 

“Biz akademiyi biliyorsunuz yeniden kuruluşunu gerçekleştirdik, çünkü biz adalet akademimize çok önem veriyoruz. Sizlerin en güzel şekilde eğitimler almanız hem teorik hem pratik eğitim almanız gerekir ki milletimizin beklediği adalet en güzel şekilde veresiniz. O yüzden her türlü desteğimiz sizin yanınızda, bu eğitime emeği geçen arkadaşlarıma ben teşekkür ediyorum. İnşallah Türkiye önündeki sorunları çözecek şekilde, yarınlara daha emin adımlarla ilerleyecektir. Sizlerin desteği, bizler sizlere güveniyoruz. Sizler kendisini çok iyi yetiştirmiş. Bu coğrafyanın yüreği zengin arkadaşlarımızsınız, gençlerisiniz. İnşallah sizlerin elinde milletimizin beklediği daha iyi adalet dolu günler, hakkaniyet dolu günler, sizlerle daha yükseğe çıkacak. Bizlerde elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←