BAKAN GÜL DÜNYA KLAVYE ŞAMPİYONUNU KABUL ETTİ A+ A-
10.07.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dünya klavye şampiyonu ve aynı zamanda Adalet Bakanlığı çalışanı olan Celal Aşkın’ı makamında kabul etti.

Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede 13-19 Temmuz’da İtalya’da yapılacak olan Dünya Bilgisayar Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan Celal Aşkın şampiyona hakkında Bakan Gül’e bilgi verdi. Birçok yabancı ülkeden yaklaşık yüzlerce yarışçının katıldığı şampiyonada Türk Milli Takımının 15 yarışçıdan oluştuğunu dile getiren Aşkın, Bakan Gül’e destekleri için teşekkür etti.

İtalya’da yapılacak şampiyona için Celal Aşkın’a başarılar dileyen Bakan Gül, Aşkın’ın Eğitim Dairesi Başkanlığı'ndaki çalışmaları için de “Kaliteyi artırma açısından inşallah bu performansının devamını bekliyoruz.” dedi.

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda Şube Müdürü olan Celal Aşkın, Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu (İntersteno) tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalarda 18 Türkiye ve 7 dünya şampiyonluğu bulunuyor.

Son olarak Aşkın bu yıl içerisinde internet üzerinden yapılan Türkiye ve Dünya İnternet Klavye şampiyonalarında Türkiye ve Dünya birinciliği elde etti.

  

Görüntülü haber linki:

https://www.youtube.com/watch?v=aVJMsNqaiT8

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←