BAKAN GÜL’DEN SİLAHLI SALDIRIDA YAŞAMINI KAYBEDEN AVUKATIN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ A+ A-
02.05.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bürosunda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden avukat İbrahim Ergin'in Aksaray'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Gül, “Avukatlara yönelik bu tür şiddet eylemlerini asla tasvip etmiyoruz, görmek, yaşamak istemiyoruz.” dedi.

Adalet Bakanı Gül, avukat İbrahim Ergin’in evinin önünde kurulan taziye çadırında Ergin’in kardeşleri, oğulları ve yakınlarıyla görüşerek başsağlığı dileklerini iletti. Aksaray Barosu’nu da ziyaret eden Bakan Gül, hukukçularla bir araya geldi. Avukatlar Odası’nda yaptığı açıklamada Bakan Gül, bu tür hadiseleri bir daha görmek istemediklerini ifade ederek, "Herkesin mesleğini en güçlü bir şekilde icra etmesi ve bu konuda da bu tür hadiselerin yaşanmaması dileğimizdir." dedi.

İSMİ KONFERANS SALONUNA VERİLECEK

Bakan Gül, avukat Ergin’in adını yaşatmak istediklerini dile getirerek şöyle konuştu:

“Başsavcımızla da görüştük. İnşallah adliyede bir konferans salonuna avukat arkadaşımızın ismini vereceğiz, orada ismi yaşayacak. Çünkü avukatlık mesleğini icra ederken, hakkın, hukukun, adalet tesisi için çalışıyordu ve yargının bu anlamda temel unsuru olan savunma hakkını ifa ediyordu. İnşallah adliyede de ismi konferans salonunda yaşamış olur. Bu tür saldırıları, avukatlara yönelik bu tür şiddet eylemlerini asla tasvip etmiyoruz, görmek, yaşamak istemiyoruz. Umarım bu tür hadiseler yaşanmaz, avukatlarımız, mesleğini ifa eden herkes, kendi mesleğini özgürce, en güzel şekilde icra ederler. Tekrar başınız sağ olsun. Allah rahmet eylesin.”

Aksaray Barosu Başkanı Avukat Ramazan Erhan Toprak da ziyareti dolayısıyla Gül'e teşekkür etti.

Adalet Bakanı Gül, ayrıca Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever'i makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←