BAKAN GÜL, CTE PERSONELİYLE İFTARDA BULUŞTU A+ A-
26.05.2018

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) personeli ile iftar programında bir araya geldi. Ankara Dikmen Hakimevi'nde düzenlenen programa Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahattin Menteş, Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, müsteşar yardımcıları, genel müdürler, hakim ve savcılar ile çok sayıda personel katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında konuşan Adalet Bakanı Gül, CTE personelinin özellikle 15 Temmuz sonrası süreçte fedakârca çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Bakan Gül’ün konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Göreve geldikten sonra, uzun süredir beklediğiniz Fiili Hizmet Zammı düzenlemesini 694 sayılı KHK ile gerçekleştirdik. Ve 2,5 yıl erken emekli olma imkânına kavuştunuz. Bu hayali gerçeğe dönüştürmekte Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bizlere nasip oldu.”

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

2017 yılında ilk kez uygulanan Norm Atama Sistemi (NAS) ile tayin işlemlerinde de kolaylık getirildiğine dikkat çeken Bakan Gül, “Bizim derdimiz işi kolay kılmaktı. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarını hayata geçirmektir.” diye konuştu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün konuşmasından satırbaşları:

“PERSONEL SAYISINDA YÜZDE 127 ARTIŞ KAYDEDİLDİ”

“2002 yılı itibarıyla Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan yardımcı personel sayısı 25.407 iken, bu sayıyı 2018 yılı itibariyle yüzde 127 artışla 57.715’ye çıkarttık.”

“7 BİN 467 PERSONEL DAHA ALACAĞIZ”

“18 Mayıs’ta ilan ettiğimiz üzere yeni bir alım daha gerçekleştireceğiz.” diyen Bakan Gül, “Ceza infaz kurumları için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere; 6.681 infaz ve koruma memuru,  49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi),  223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru),  185 teknisyen,  Şoför, aşçı ve kalorifer sorumlusu gibi toplam 329 destek personeli,  Olmak üzere toplam 7.467 personel alımı yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda personelin bir kez daha Ramazan-ı Şeriflerini tebrik eden Bakan Gül, “İnanıyorum ki bu zamana kadar başarıyla ifa ettiğiniz bu görevi bundan sonra da layıkıyla yerine getireceksiniz.” diye konuştu.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←