BAKAN GÜL, BAYRAMIN İLK GÜNÜNÜ GAZİANTEP`TE GEÇİRDİ A+ A-
02.09.2017

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kurban Bayramı'nın birinci gününde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit olan Özel Harekat Polisi Seyit Ahmet Çakır'ın Gaziantep'teki mezarını beraberindeki heyetle birlikte ziyaret etti. Şehidin kabrine karanfil bırakıp, dua okuyan  ve şehit ailesine başsağlığı ziyaretinde bulunan heyet, ardından Gazianteplilerle bayramlaştı. 

Gaziantep'in Karkamış ilçesi ve baba ocağı Nizip ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Gül, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile AK Parti Gaziantep İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

ADİL BİR DÜNYA 

Bakan Gül, Arakan'da yaşanan olaylara tepki göstererek, bayramın adil bir dünyaya vesile olması temennisinde bulundu. Bakan Gül Arakan'da huzur için dua ettiklerini belirterek, "Arakan başta olmak üzere tüm mazlum coğrafyaya bir an önce huzur gelmesi için dua ediyoruz. Görüyorsunuz, Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Türkiye'den başka bu meseleyle insani ve vicdani ilgilenen kimse yok. İnşallah Türkiye'nin bu çabaları da sonuç verir. Dünyadaki mazlumlar, ezilenler, Müslümanlar, garip gureba, fakir fukaranın ezilmediği, adil bir dünyaya bu bayram vesile olur." diye konuştu. 

Gül'e ziyaretleri sırasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan, Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Eyüp Keçeci ve diğer yetkililer eşlik etti.

    

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←