BAKAN BOZDAĞ' DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR A+ A-
04.05.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ  sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "YSK,Türkiye'nin yüzakı bir güven müessesesidir"dedi.

Bakan Bozdağ şu açıklamalarda bulundu:

YSK ÜYELERİNE HAKARETTİR 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun,YSK başkan ve üyeleri hakkında haksız,saygısız sözleri,açık ftiradır;hakarettir;suçtur ve gayri ahlakidir.YSK başkan ve üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,"Hem suçlu hem de güçlü"tanımına uymaktadır.YSK başkan ve üyeleri,anayasaya ve hukuka bağlı,saygın,iyi yetişmiş,alanında deneyimli,görevlerini bağımsız ve tarafsız yapan kişilerdir. Halkoylaması sürecini,sonrasını YSK,hukuka,önceki istikrarlı kararlarına uygun yönetmiştir. 

YSK TÜRKİYE'NİN YÜZAKIDIR

YSK,Türkiye'nin yüzakı bir güven müessesesidir. YSK kararları aleyhine hiçbir mercie başvurulamayacağı açık anayasa hükmü iken yargı yolu açık demek,yargıya başvurmak,halkı aldatmaktır. 2015'te aynı konuda aynı türden YSK kararlarını hukuki gören CHP'nin,bugün,aynı kararı veren YSK'yı "çetelikle"suçlaması,tutarsızlıktır. Mühür konusunda 2010dan önceki ve sonraki yasa hükmü,aynı içerikte iken "farklı"diye anlatmak,hem ahlaksızlıktır, hem de halkı yanıltmaktır. Bütün bu gerçekliğe rağmen CHP'nin halkı aldatmaya, gerçekleri çarpıtmaya devam etmesi ve YSK'yı suçlaması,ahlaki,hukuki ve etik değildir.
Bütün bu gayri ahlaki ve gayri hukuki baskılara,hakaretlere ve suçlamalara rağmen vazifesini hukuka uygun yapan YSK üyelerini kutluyorum.

CHP'NİN BAŞARISIZLIĞINI ÖRTMEZ

CHP'nin başarısızlığını,eksikliğini,kusurunu gizlemek için YSK üyelerini suçlaması,CHP'nin başarısızlığını,eksikliğini ve kusurunu örtmez.CHP'nin Danıştay'a, AİHM'e başvurması da CHP'nin başarısızlığını,eksikliğini ve kusurunu örtmez,örtemez.
Halkoylaması yapıldı. Halk,anayasayı değiştirdi.Sistem,değişti.Sonuçlar,kesinleşti.Herkes sonucu kabul etti. İlk uygulama da yapıldı.  Ama CHP'deki tartışma,başarısızlığa kılıf arama ve başkalarını suçlama bitmedi. CHP,her seçim sonrasındaki kadim gündemini tekrarlıyor.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←