ADALET BAKANI GÜL: MİLLETİMİZ 30 AĞUSTOS’TA KURTULUŞUN VE KURULUŞUN EN BÜYÜK ZAFERİNİ ELDE ETMİŞTİR A+ A-
29.08.2019

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında “Milletimiz, tarihin en şanlı istiklal mücadelesini vermiş, yediden yetmişe bütün halkın katılımıyla 30 Ağustos'ta ortaya koyduğu yüksek ruh ve şuur, azim, irade, inanç ve kararlılık ile kurtuluşun ve kuruluşun en büyük zaferini elde etmiştir” açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında 30 Ağustos zaferiyle milletin Anadolu topraklarına vatan, istiklal, hürriyet ve adalet, birlik ve beraberlik mührünü vurduğuna dikkat çeken Gül, “Milletimiz, tarihin en şanlı istiklal mücadelesini vermiş, yediden yetmişe bütün halkın katılımıyla 30 Ağustos'ta ortaya koyduğu yüksek ruh ve şuur, azim, irade, inanç ve kararlılık ile kurtuluşun ve kuruluşun en büyük zaferini elde etmiştir” dedi.   

ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL'ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI:

Milletimiz, tarihin en şanlı istiklal mücadelesini vermiş, yediden yetmişe bütün halkın katılımıyla 30 Ağustos'ta ortaya koyduğu yüksek ruh ve şuur, azim, irade, inanç ve kararlılık ile kurtuluşun ve kuruluşun en büyük zaferini elde etmiştir.

26 Ağustos 1071’de Malazgirt’ten başlayan kutlu yürüyüşün onurlu erlerinin ve Sultan Alparslan’ın torunları, esareti kabul etmeyeceğini 30 Ağustos günü dünyaya haykırmış ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, vatanı için her şeyini ortaya koymuş, dahili ve harici düşmanlara geçit vermeyeceğini ispat etmiştir.

Milletimiz, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da elde ettiği büyük zaferle Anadolu topraklarına; vatan, istiklal, hürriyet ve adalet, birlik ve beraberlik mührünü vurmuştur.

Bu zaferle milletimiz, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere; milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik içerisinde, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Milletimiz istiklal ve istikbalimizi tehlikeye düşürecek hiçbir ihanete, hiçbir girişime yol ve geçit vermeyeceğini 15 Temmuz’da da göstermiştir.

Bugün bizlere düşen, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde Cumhuriyetimizi daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır.

Barış içinde bir arada yaşama tecrübesini, tarihten tevarüs ettiği adalet ve eşitlik ilkesini, Cumhuriyet'ini demokrasiyle taçlandırarak gösteren Türkiye, bugün bölgesinin istikrar unsuru olarak, bölgesel ve küresel barışa da değerli katkılar sağlamaktadır.

Aziz şehitlerimiz; ruhlarınız şad, makamınız âlî olsun. Hürriyet ve milli irade meşalesini yakarak yolunu aydınlattığınız bu aziz millet, size minnettardır; istiklal, istikbal ve muasır medeniyet davanızın takipçisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle yâd ediyorum, vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←