ADALET BAKANI GÜL, GAZİANTEP`TE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERE KATILDI A+ A-
06.01.2018

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çeşitli etkinliklere katıldığı Gaziantep'te gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen ileri biyolojik atık su arıtma tesisinin temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Adalet Bakanı  Gül kentin önemli bir sorununu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Siyasetin sorunları çözmenin de siyasete talip olmanın da vatandaşa hizmet edebilmek şuuruyla hareket edebilmek anlamına geldiğini belirten Gül, "Millete efendilik, efelik taslanmaz, sadece hizmetkar olunur. Cumhurbaşkanımızın bize talimatı da budur. Bu anlayışla Gaziantep'e yeni bir hizmeti kazandırıyoruz. Hükümetimiz ve belediyelerimiz çalışmalarını insan odaklı sürdürmeye devam etmektedir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bugünkü nesillerimizin daha rahat yetişmesi, bizlere emanet olan doğanın da korunması adına bugün önemli bir çalışma hayata geçiriliyor." diye konuştu.

MİLLETTEN BAŞKA HİÇBİR SIĞINAĞIMIZ YOK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Şahinbey Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada ise, AK Parti'nin yürüttüğü davanın bugünlere kolay gelmediğini, emek, gözyaşı ve alın teri verilerek bugünlere ulaşıldığını söyledi. Bugün Türkiye'nin "Dünya 5'ten büyüktür" diye haykırmasının arkasında, büyük milletin yer aldığını anlatan Gül, karanlık odalarda veya birtakım dış vesayet organlarıyla ve güçlerle ayakta duran bir siyasi hareket olmadıklarını belirterek AK Parti'nin milletten başka hiçbir sığınağının olmadığını vurguladı. 

BİZ MİLLETİN ADAMLARINI ASLA YALNIZ YÜRÜTMEYİZ

Milletin iktidar olma mücadelesini kimsenin engelleyemeyeceğini dile getiren Adalet Bakanı Gül, şöyle devam etti:

"Bu ülkede milletin adamlarını iktidara getirmek için bu millet çok çalıştı. Geçmişteki milletin adamı olan Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu gibi isimlerin bu ülke için verdikleri emekleri unutamayız. Bu milletin adamlarını siz idam sehpalarına mı götürdünüz? Biz milletin adamlarını asla yalnız yürütmeyiz. O yüzden 15 yıldır bu millet Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürüdü, yürümeye de devam edecek. 2001'den beri bu yolculukta mücadele ederken hep ayak oyunları devam etti. Vesayetçiler milletin iktidar olmasından rahatsız oldular. Gezi'yi bahane edenler, 17/25 Aralık'taki yargı oyunlarını hep gördük. Son olarak 15 Temmuz'daki hainlerin yapmaya çalıştığı darbe girişimini de gördük. Tüm bunlar 'millet iktidar olmasın' anlayışındandır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan ile bu ülke hasta adam değil lider adam, lider ülke konumuna gelmiştir. Geçmişte bu ülke, ülke ülke gezip 'Bize ne olur şu kadar borç verin milletin maaşını vereyim' diyen bir ülke konumundan çıkmıştır"

GAZİANTEP'E İKİNCİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ

AK Parti kadrolarında görev yapanların omuzlarında daha büyük bir sorumluluk olduğunu anlatan Gül, şunları kaydetti:

"Bizim için bisikletin üzerinde yol yapan kişi gibi asla durmak, duraklamak yok. Daha fazla üretmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye gibi Gaziantep'e de son 15 yılda çok büyük yatırımlar yaptık. Ulaşımda, eğitimde, adalet hizmetlerinin tesisinde çok büyük yatırımlar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Bunları biliyorsunuz, bunları artırarak yola devam edeceğiz. İnşallah bu dönemde Gaziantep'imiz sürekli göç alıp büyüyen bir şehir. Gaziantep'e ikinci bir devlet üniversitesi de yakışır. Bunun için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz, ümit ediyorum yakın zamanda müjdeyi veririz." 

15 TEMMUZ'DA CANIYLA MALIYLA MÜCADELE EDENLER İÇİN DÜZENLEME

Bakan Gül, Türkiye'nin varlığının Kudüs'ün özgürlüğü için önemli bir var oluş nedeni olduğuna işaret ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Dünyadaki aç ve açıkta olan herkesin gözü Türkiye'dedir. Bunun en önemli nedeni de Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşudur. İçeride ve dışarıda adımlarımızı kararlı şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. FETÖ ile mücadelemiz de kararlıkla sürdürülecek. Türkiye'ye kimse diz çöktüremez. Hukuk çerçevesinde tüm gayret ve mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir düzenleme yaptık. 15 Temmuz'da darbeye karşı canıyla, malıyla mücadele eden vatandaşlarımızın hukuki ve idari olarak sorumsuz olmasına yönelik. Yarın öbür gün bu kardeşlerimize bir icra gelirse bugün şikayet edenler memnun mu olacak? 1,5 yıl sonra bu düzenlemeye karşı çıkacaksınız? Olur mu öyle şey. Bugün kalkıp eleştiri yapanların tutumu, 15 Temmuz'da canı ve malıyla karşı çıkanlara saygısızlıktır. Ne demek istiyorsunuz, bu insanları ödüllendirmek yerine cezalandırsa mıydık? Bu ülke, bu mücadeleye katkı sağlayan herkesi hiçbir zaman unutmayacaktır. Türkiye bir hukuk devletidir. İnsan hakları temelinde bu düzenleme yapılmıştır. Temel yaklaşımımız, o gün devletin yanında duran milletin bugün milletinin yanında duran devletinin yansımasıdır."

 

 

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←