ADALET BAKANI GÜL, BAKANLIK ÇALIŞANLARIYLA İFTARDA BULUŞTU A+ A-
15.05.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bakanlık çalışanlarıyla iftar programında bir araya geldi.

Ankara Hakimevi’nde verilen iftar Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Adale Bakanı Abdulhamit Gül iftar programında bir konuşma yaptı. Adalet Bakanı Gül: “Esasen bizim de bütün insanlığa hem geleneğimiz hem tarihimizin hem inancımızın ortaya koyduğu temel felsefe adalet duygusudur, kardeşlik duygusudur, barış ve esenlik duygusudur. Atalarımız her zaman bütün dünyada barışın adaletin hep sembolü olmuşlardır, hep timsali olmuşlardır. Bize yakışanda budur. Bu gün Adalet Bakanlığı’nda bu görevi ifa etmek çok büyük bir vazifedir. Hem inancımıza hem kültürümüze, ülkemize bize yakışan değerleri ayakta tutma gayreti içerisindesiniz.” dedi.

ADALETİN DAHA İYİ BİR NOKTAYA GELMESİ İÇİN ÇALIŞIYORSUNUZ

Konuşmasında adalet kavramının önemine de değinen Bakan Gül sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adaletin yerin ve göğün merkezinde olduğu, göğün onun sayesinde ayakta durduğu bir adaleti daim kılmak için mücadele ediyorsunuz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Elbette hakiminden savcısına, mübaşirinden zabıt katibine, müdürüne, şube müdürüne bakanlığımızdaki tüm arkadaşlarımıza yargının ve adaletin daha da iyi bir noktaya gelmesi için sizler çalışıyorsunuz. Mahkemelerin verdiği bir karar kadar sizlerde yargı ve adalet teşkilatının daha güçlü olması için sizlerde gayret ediyorsunuz. Hepinizde tüm çalıştığınız birimlerde başarılar diliyorum.”

Bakanlık çalışanları lehine önemli kazanımlar elde edildiğini hatırlatan Bakan Gül: “Sizler daha da güzeline layıksınız. İnşallah bu çalışmaları hep birlikte yapacağız ve daha güzel imkanlara inşallah ulaşmış olacağız. Bu çerçevede bakanlığımız merkez teşkilatında çalışan tüm arkadaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi için kanun, kararname ve bu konuda hangi adım gerekiyorsa bu hususlarımızı yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah sizlerin de bizim arzu ettiğimiz, hak ettiğiniz, hepinizin takip ettiği bildiği hususlar da inşallah güzel neticeler alırız.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←