ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL, ANKARA AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU PERSONELİ İLE BİR ARAYA GELDİ A+ A-
25.08.2017

KHK ile ceza infaz kurumu personeline fiili hizmet süresi zammı verilmesi konusuyla ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Gül, cezaevi personelinin büyük özveri ve fedakarlıkla işlerini icra ettiğini kaydetti.

2,5 YIL ERKEN EMEKLİ OLACAKLAR

Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla çalışmalar yürüttüklerini belirterek, " Devlet görev sadakatle özveriyle, devlete, hukuk ve millete hizmet etme şuurunda vazifelerini ifa etmektedirler. Sosyal devlet ilkesi gereğince de çalışma bakışını sağlaması ve adil bir şekilde ücretinin temini için her türlü reformlar her türlü adımlar atılmıştır. Bugün de çok değerli arkadaşlarımız için büyük bir özverili çalışan CİK daki pesonelimiz için hükümetimiz çok önemli bir karar aldı.  Ceza infaz kurumlarında çalışan bütün personeli kapsayacak şekilde beş yılı geçmemek üzere çalıştığı her bir yıl için 90 gün prim ödeme gün sayısı eklenecek. Yani fiili hizmet zammıyla, 20 yıl çalışan bir personel 25 yıl çalışmış sayılacak. Yine beş yılı geçmemek üzere fiili hizmet süresi zammının yarısı da emeklilik yaş haddinden indirilecektir. Böylece personelimiz maksimum 2,5 yıl da erken emekli olma imkanına kavuşacaktır" diye konuştu.

DEVLETİN BEKASI VE MİLLETİN BİRLİĞİ İÇİN

Cezaevlerinde görev yapan personelin yıllardır beklediği düzenlemenin hayata geçirilmesinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlar Kurulu üyelerine teşekkür eden Gül, sosyal ve diğer haklarla ilgili ihtiyaçların her zaman dikkate alınacağına değindi.  Bakan Gül şöyle konuştu:

“Elbette sizlerin yapmış olduğu fedakarlıklar bir maddi yada bir takım tazminatlarla ödenmez bunun farkındayız çünkü çok zor koşullarda hizmet veriyorsunuz. Ama burada bugün alınan bu karar KHK ile düzenlenmiştir. Devlet, devletin bekası için milletin birliği için bu tür çalışmaları asla göz ardı etmez. Biz bu zor ve fedakarca çalışma yapan ceza infaz kurumu personelinin yanındayız demiştir.”

Bakan Gül, Ceza İnfaz Kurumu personeli ile anı fotoğrafı da çektirdikten sonra cezaevinde yetiştirilen kurbanlıkların alanlarını ve matbaayı gezdi.

Gül'e, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Müsteşar Yardımcıları Mustafa Erol ve Şaban Yılmaz, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ile bakanlık bürokratları eşlik etti.

      

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←