ABDULHAMİT GÜL YENİDEN ADALET BAKANI A+ A-
09.07.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Kabinesini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Adalet Bakanlığı görevine yeniden Abdulhamit Gül getirildi. 

Adalet Bakanlığı görevini 19 Temmuz 2017’den bu yana yürüten, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde bu göreve yeniden getirilen Abdulhamit Gül, Gaziantep'in Nizip ilçesinde, 12 Mart 1977'de doğdu. Nizip İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Gül, bir süre serbest avukatlık yaptı. AK Parti 4. Olağan Kongresinde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilen Abdulhamit Gül, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Bakan Gül, 25. ve 26. Dönemde Gaziantep Milletvekili olarak TBMM'de yer aldı. AK Parti 5. Olağan, 2. ve 3. Olağanüstü Büyük Kongrelerinde MKYK'de seçilen Gül, AK Parti Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 19 Temmuz 2017'de 65. Hükümetin Adalet Bakanlığına getirilen Gül, 24 Haziran'da yapılan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Gaziantep'ten milletvekili seçildi.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←