Cumhuriyet savcımız Sayın Mehmet Selim Kiraz’ın görevi başında uğradığı silahlı saldırıya ilişkin başsağlığı mesajı (01.04.2015) A+ A-
01.04.2015

BAŞSAĞLIĞI

 Cumhuriyet savcımız Sayın Mehmet Selim Kiraz’ı görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu yitirmiş bulunmaktayız.

         Cumhuriyet savcımızın şehit düştüğü haberi yüreklerimize bir kor gibi düşmüştür. Adalet camiasının her mensubu bu büyük acıyı yürekten hissetmekte ve şehidine ağlamaktadır. 

         Menfur saldırı şehit Cumhuriyet savcımızın şahsında Türkiye’de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme, onlara gözdağı verme girişimidir. Bu saldırı alçakça bir terör eylemidir. Terörün inancı ve felsefesi olmaz. Terör, düşüncenin özsuyunu emer ve kanla beslenir. 

         Bu menfur saldırının arkasındaki zihniyet, emellerine asla kavuşamayacak, milli birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir. Bir insanlık suçu olan terörle ulaşılmak istenen kaos ve kargaşa ortamının önündeki en büyük engel her zaman olduğu gibi yine hukuk olacaktır.

         Adalet yolunda hizmet veren yargı şehidimizin şerefle taşıyarak geride kalanlara emanet ettiği adalet meşalesi, aynı kararlılıkla meslektaşları tarafından taşınacaktır. Bu tarz saldırılar yargı mensuplarımızı çıktıkları yolda yürümekten alıkoyamayacak ve onları yıldıramayacaktır.

         Saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyor, merhum Şehidimize Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere, yakınları ve tüm yargı camiasına sabır ile metanet diliyorum.

         Yargı camiamızın ve Milletimizin başı sağ olsun.

                                                                                                                                                                            Kenan İPEK
                                                                                                                                                                       Adalet Bakanı

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←